SCORE BOARD

2011 Score Board & Draws [Main Tournament]

TUESDAY ,SEPTEMBER 27 SCHEDULE

Singles Main 2R

Center Court 1st Match Starting at: 11:00am 1 2 3
œ Victoria AZARENKA (BLR)
6 6 @
œ Irina-Camelia BEGU (ROU)
1 3 @

Singles Main 1R

Court 1 1st Match Starting at 10:30 PM 1 2 3
œ Iveta BENESOVA (CZE)
6 6 @
œ Anastasiya YAKIMOVA (BLR)
2 4 @

Singles Main 1R

Court 2 1st Match Starting at 10:30 PM 1 2 3
œ Dominika CIBULKOVA (SVK)
2 6 6
œ Magdalena RYBARIKOVA (SVK)
6 3 0

Singles Main 1R

Court 3 1st Match Starting at 10:30 AM 1 2 3
œ Shuai PENG (CHN)
6 6 @
œ Jill CRAYBAS (USA)
2 0 @

Singles Main 1R

Court 4 1st Match Starting at 10:30 AM 1 2 3
œ Christina MCHALE (USA)
7 6 @
œ Tamira PASZEK (AUT)
6(1) 3 @

Singles Main 2R

Center Court 2nd Match @ 1 2 3
œ Agnieszka RADWANSKA (POL)
3 6 6
œ Angelique KERBER (GER)
6 3 3

Singles Main 1R

*to finish 5 5
Court 1 2nd Match @ 1 2 3
œ Coco VANDEWEGHE (USA)
7 4 6
œ Jie ZHENG (CHN)
6(4) 6 2

Singles Main 1R

*to finish 6 6
Court 2 2nd Match @ 1 2 3
œ Gisela DULKO (ARG)
6(2) 1 @
œ Tsvetana PIRONKOVA (BUL)
7 6 @

Singles Main 2R

Court 3 2nd Match Not Before 12:30 PM 1 2 3
œ Vania KING (USA)
6 7 @
œ Anastasia PAVLYUCHENKOVA (RUS)
4 6(6) @

Singles Main 2R

Court 4 2nd Match Not Before 12:30 PM 1 2 3
œ Julia GOERGES (GER)
6 6 @
œ Greta ARN (HUN)
2 1 @

Singles Main 2R

Center Court 3rd Match @ 1 2 3
œ Laura ROBSON (GBR)
5 4 @
œ Ana IVANOVIC (SRB)
7 6 @

Singles Main 2R

Court 1 3rd Match @ 1 2 3
œ Petra KVITOVA (CZE)
6 6 @
œ Mandy MINELLA (LUX)
2 3 @

Doubles Main 1R

Court 2 3rd Match @ 1 2 3
œ Liezel HUBER (USA)
Lisa RAYMOND (USA)
6 6 @
œ Rika FUJIWARA (JPN)
Ayumi MORITA (JPN)
1 3 @

Singles Main 2R

Court 3 3rd Match Not Before 1:30 PM 1 2 3
œ Klara ZAKOPALOVA (CZE)
6 6 @
œ Shahar PEER (ISR)
3 1 @

Doubles Main 1R

Court 4 3rd Match @ 1 2 3
œ Klaudia JANS-IGNACIK (POL)
Alicja ROSOLSKA (POL)
6(5) 3 @
œ Irina-Camelia BEGU (ROU)
Anastasia RODIONOVA (AUS)
7 6 @

Singles Main 2R

Center Court 4th Match Not Before 5:00 PM 1 2 3
œ Samantha STOSUR (AUS)
2 6 4
œ Maria KIRILENKO (RUS)
6 4 6

Singles Main 2R

Court 1 4th Match @ 1 2 3
œ Coco VANDEWEGHE (USA)
2 2 @
œ Kaia KANEPI (EST)
6 6 @

Singles Main@‚QR

Court 2 4th Match @ 1 2 3
œ Tsvetana PIRONKOVA (BUL)
5 0 @
œ Vera ZVONAREVA (RUS)
7 6 @

Singles Main 2R

Court 3 4th Match @ 1 2 3
œ Dominika CIBULKOVA (SVK)
4 2 @
œ Iveta BENESOVA (CZE)
6 6 @

Singles Main 2R

Court 4 4th Match @ 1 2 3
œ Shuai PENG (CHN)
6 6 @
œ Christina MCHALE (USA)
0 3 @

Singles Main@2R

Center Court 5th Match @ 1 2 3
œ Caroline WOZNIACKI (DEN)
6 6(4) 6
œ Jarmila GAJDOSOVA (AUS)
1 7 3

Doubles Main 1R

¦This match will be postponed
Court 1 5th Match Not Before 4:30 PM 1 2 3
œ Victoria AZARENKA (BLR)
Maria KIRILENKO (RUS)
@ @ @
œ Alexandra DULGHERU (ROU)
Tamarine TANASUGARN (THA)
@ @ @

Doubles Main 1R

TBA
Court 2 5th Match Not Before 4:00 PM 1 2 3
œ Yung-Jan CHAN (TPE)
Julia GOERGES (GER)
6 1 10
œ Magdalena RYBARIKOVA (SVK)
Klara ZAKOPALOVA (CZE)
2 6 8

Doubles Main 1R

¦This match will be postponed
Court 3 5th Match Not Before 4:00 PM 1 2 3
œ Iveta BENESOVA (CZE)
Barbora ZAHLAVOVA STRYCOVA (CZE)
@ @ @
œ Gisela DULKO (ARG)
Flavia PENNETTA (ITA)
@ @ @

Doubles Main 1R

TBA
Court 4 5th Match @ 1 2 3
œ Su-Wei HSIEH (TPE)
Jie ZHENG (CHN)
6 6(4) 9
œ Vania KING (USA)
Yaroslava SHVEDOVA (KAZ)
2 7 11

SCORE BOARD TOP TOP

TOPICS
SCORE •ŽŽ‡Œ‹‰Κ
TITLE SPONSOR
  • TORAY
OFFICIAL PARTNER
  • ELLESSE
OFFICIAL SPONSOR
  • YONEX
  • eyecity
  • LE DAIBA
TOURNAMENT SUPPORTER
  • SRIXON
  • JTB
ƒƒfƒBƒAƒ‹[ƒ€